CertEnergia

Badania termowizyjne – jak wybrać odpowiednią firmę?

2012-02-22

Pomiary termowizyjne powinny być wykonywane przez osoby posiadające uprawnienia i odpowiednie umiejętności. Wybór firmy zajmującej się badaniami termowizyjnymi powinien być przemyślany.

Najczęściej w celu wyszukiwania informacji korzystamy z Internetu, dlatego firma przeprowadzająca badania termowizyjne powinna posiadać swoją stronę internetową w sieci. Jest to wizytówka firmy, dlatego spójrzmy na układ graficzny strony oraz czy podane są na niej wszystkie niezbędne informacje, ważne z punktu widzenia klienta. Niedbałe wykonanie i brak informacji m.in. o zakresie usług i historii działalności firmy to znak, że nie mamy do czynienia z profesjonalistami. Kolejnym ważnym elementem jest kontakt z firmą, czas w jakim odpowiada na nasze wiadomości i sposób, w jaki udziela odpowiedzi na nasze wątpliwości. Im więcej uwagi pracownicy nam poświęcą, tym większą mamy pewność, że korzystanie z ich usług będzie przebiegało odpowiednio. Należy też upewnić się, jakich kamer termowizyjnych używa dana firma do przeprowadzania pomiarów. Tego rodzaju informacja powinna znaleźć się na stronie internetowej, byśmy mogli porównać i ocenić jakość sprzętu. Im więcej informacji na temat sprzętu, zakresu działań, przykładowych realizacji czy zdjęć, tym lepiej.

Termowizja jako metoda naukowa to dziedzina specjalistyczna, wymagająca specjalistycznych umiejętności, a przede wszystkim doświadczenia. Warto więc sprawdzić, czy pracownicy firmy zajmującej się badaniami termowizyjnymi posiadają kwalifikacje i uprawnienia do przeprowadzania pomiarów, a także czy oferują przeprowadzanie analiz i raportów z badań.

Wybierając firmę powinniśmy wziąć pod uwagę również koszty usługi. Zbyt niskie mogą wskazywać na słabszą jakość pomiarów i sprzętu używanego do badań, a co za tym idzie na ich mniejszą dokładność. Zbyt wysokie koszty mogą natomiast być nieadekwatne do pracy włożonej przez specjalistów. Dlatego najlepiej korzystać z usług firm oferujących pośrednie ceny za swoje usługi.

Firma, którą wybierzemy powinna składać się z profesjonalistów i specjalistów, którzy nie tylko zdiagnozują, ale również doradzą jak oszczędzać energię w naszym domu.


zaufali nam:

Klienci Certenergi: Termowizja Certyfikaty Energetyczne