Unikanie wysokich kosztów awarii

„Lepiej zapobiegać niż leczyć” – ta znana zasada pasuje idealnie do badań termowizyjnych. Przykładem niech będzie historia jednego z naszych Klientów, dla którego wykonaliśmy wcześniej szereg innych usług.

Firma „Musztarda po obiedzie” (nazwa zmieniona – umowa z Klientem) zgłosiła się do nas prosząc o wyjaśnienie nieprawidłowości w działaniu maszyn i urządzeń. Zaproponowaliśmy usługę badania termowizyjnego m.in. transformatora, która kosztowałaby ok. tysiąca złotych. Niestety, przedsiębiorca nie zdecydował się na sprawdzenie stanu transformatora.

Kilka tygodni później, wspomniany transformator, wart kilkadziesiąt tysięcy złotych, spalił się. Badanie termowizyjne, które chcieliśmy przeprowadzić najprawdopodobniej ujawniłoby zużycie pewnych jego elementów, których wymiana pozwoliłaby uniknąć całkowitego zniszczenia urządzenia i bez wątpienia była znacznie mniejszym wydatkiem niż pilny zakup nowego transformatora za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak widać, termografia nie tylko wskazuje miejsce usterki, ale pozwala też zapobiegać awariom.

Skontaktuj sięPowrót

zaufali nam:

Klienci Certenergi: Termowizja Certyfikaty Energetyczne