Termowizja dla dla osób prywatnych

Z termowizją taniej i mądrzej

Niższe rachunki za ogrzewanie, mniejsze wydatki na zakup czy remont domu – to możliwe korzyści z wykonania badania termowizyjnego.

Straty ciepła z budynku

Przez źle zamontowane okna ucieka 10-20 proc. ciepła. Niewłaściwie zaizolowane ściany czy dach, to kolejne 20-30 proc. większe straty ciepła. A to oznacza odpowiednio wyższe rachunki za ogrzewanie. Łatwo policzyć oszczędności, trudniej wycenić poczucie komfortu jaki daje ciepły dom. Dlatego na etapie zakupu domu lub mieszkania, przygotowań do remontu warto wydać kilkaset złotych na badanie termowizyjne.

Korzyści z badania termowizyjnego:

Przy kupnie lub odbiorze:

Kupując używany dom, dzięki termografii łatwo możesz obniżyć jego cenę wykazując ukryte wady, niewidoczne gołym okiem. Powodują one nadmierną utratę ciepła i konieczność wykonania termomodernizacji.

Odbierając nowo zbudowany dom, możesz uzależnić ostatnią ratę płatności od ostatecznej weryfikacji jakości wykonania w postaci badania termowizyjnego. Jeśli wykażesz błędy wykonawcy, możesz albo obniżyć jego wynagrodzenie, albo zażądać poprawek.

Gdy już mieszkasz:

Jeśli planujesz remont łatwo możesz wskazać ekipie remontowej przy pomocy badania termowizyjnego, które miejsca należy uszczelnić. Ma to szczególne znaczenie, jeśli podczas remontu planujesz wymienić okna. Po remoncie sprawdź czy wszystko zostało dobrze zrobione. Jeśli nie – walcz o poprawki lub obniż wynagrodzenie wykonawcy.

Jeśli w trakcie mieszkania zauważasz wady budynku (a niestety dotyczy to większości mieszkań i domów), możesz przeprowadzić badanie termograficzne i rozpocząć walkę z deweloperem o naprawienie/usunięcie wad. Można to zrobić wiele lat po odebraniu mieszkania/domu od dewelopera (każdy budynek posiada 10 letnią rękojmię na wady ukryte). Usługę tą polecamy w szczególności wspólnotom mieszkaniowym, które są niezadowolone ze stanu budynku w którym mieszkają ich członkowie.

Kilkaset złotych wydane na badanie termowizyjne szybko zwróci się nie tylko w postaci niższych rachunków za ogrzewanie, ale też niższych kosztach zakupu domu. Dzięki termografii nie dasz się też oszukać deweloperowi, sprzedawcy używanego domu czy firmie wykonującej remont.

Jak to wygląda w praktyce?

Bezpieczne kupno używanego domu

Pan Krzysztof zapłacił za dom prawie 50 000 złotych mniej niż wynosiła cena wywoławcza. Dlaczego, skoro na pierwszy rzut oka (patrz zdjęcie poniżej) wyglądał on dobrze?

Zdjęcie budynku przeznaczonego do badania termowizyjnego

Spójrzmy jednak na wyniki badania termowizyjnego:

Zdjęcie termowizyjne budynku - termogram

Zaznaczenie pokazuje miejsce, gdzie izolacja, która znajdowała się w wewnętrznej części muru (w narożniku), uległa zniszczeniu i ciepło łatwo uciekało w tym miejscu. A to nie jedyny problem, bo przemarzanie w tym miejscu muru powoduje powstanie pleśni wewnątrz budynku. Tuż przed sprzedażą łatwo ją ukryć pod warstwą farby czy gipsu, ale po pewnym czasie na pewno wyjdzie ona na wierzch.

Bezpieczny zakup nowego domu

Zupełnie nowy dom odbierany od dewelopera, również może zaskoczyć przyszłego właściciela. Ta piękna rezydencja została wyceniona na 1 950 000 złotych.

Zdjecie domu przeznaczonego do badania termowizyjnego

Co zobaczył niedoszły właściciel na zdjęciu termowizyjnym? Po pierwsze, dach budynku nie został należycie docieplony. Pod drugie, kiepskiej jakości okna zostały dodatkowo źle osadzone. Z tego powodu koszty ogrzewania takiego budynku będą prawdopodobnie o 30-50 proc. wyższe, niż mogły by być. W tej sytuacji nawet znaczny upust ze strony dewelopera, nie zachęcił Klienta do zakupu takiego domu.

Zdjęcie termowizyjne budynku - termogram

Widać więc, że wykonanie odpowiedniego badania termograficznego i analizy pozwala na spore oszczędności.
 

Dlatego proponujemy pakiety:

Pakiet
termo-express
Pakiet
termo-optimum
Pakiet
termo-max
Pakiet
indywidualny
Cena za pakietod 390 PLNod 590 PLN1 490 PLNustalana indywidualnie
Liczba zdjęć termowizyjnych152550zakres ustalany indywidualnie
Raport w formie elektronicznejnietaktakw zależności od życzenia Klienta
Raport – kolorowy wydruknienietakw zależności od życzenia Klienta
Termin1 dzień3-4 dni10 dniustalany z Klientem

Podane ceny są cenami netto. Termin realizacji podany w dniach roboczych.

Więcej informacji w cenniku badań termowizyjnych ▸

Kończysz budować dom? – sprawdź naszą ofertę certyfikatów energetycznych z gwarancją!

Chciałbyś wyremontować swój dom, korzystając z premii termomodernizacyjnej
lub remontowej – sprawdź naszą ofertę audytów energetycznych.

Skontaktuj sięPowrót
 
 

zaufali nam:

Klienci Certenergi: Termowizja Certyfikaty Energetyczne