Termowizja dla dla osób prywatnych
Z termowizją taniej i mądrzej
Niższe rachunki za ogrzewanie, mniejsze wydatki na zakup czy remont domu – to możliwe korzyści z wykonania badania termowizyjnego.
Przez źle zamontowane okna ucieka 10-20 proc. ciepła. Niewłaściwie zaizolowane ściany czy dach, to kolejne 20-30 proc. większe straty ciepła. A to oznacza odpowiednio wyższe rachunki za ogrzewanie. Łatwo policzyć oszczędności, trudniej wycenić poczucie komfortu jaki daje ciepły dom. Dlatego na etapie zakupu domu lub mieszkania, przygotowań do remontu warto wydać kilkaset złotych na badanie termowizyjne.
Korzyści z badania termowizyjnego:
Przy kupnie lub odbiorze:
Kupując używany dom, dzięki termografii łatwo możesz obniżyć jego cenę wykazując ukryte wady, niewidoczne gołym okiem. Powodują one nadmierną utratę ciepła i konieczność wykonania termomodernizacji.
Odbierając nowo zbudowany dom, możesz uzależnić ostatnią ratę płatności od ostatecznej weryfikacji jakości wykonania w postaci badania termowizyjnego. Jeśli wykażesz błędy wykonawcy, możesz albo obniżyć jego wynagrodzenie, albo zażądać poprawek.
Gdy już mieszkasz:
Jeśli planujesz remont łatwo możesz wskazać ekipie remontowej przy pomocy badania termowizyjnego, które miejsca należy uszczelnić. Ma to szczególne znaczenie, jeśli podczas remontu planujesz wymienić okna. Po remoncie sprawdź czy wszystko zostało dobrze zrobione. Jeśli nie – walcz o poprawki lub obniż wynagrodzenie wykonawcy.
Jeśli w trakcie mieszkania zauważasz wady budynku (a niestety dotyczy to większości mieszkań i domów), możesz przeprowadzić badanie termograficzne i rozpocząć walkę z deweloperem o naprawienie/usunięcie wad. Można to zrobić wiele lat po odebraniu mieszkania/domu od dewelopera (każdy budynek posiada 10 letnią rękojmię na wady ukryte). Usługę tą polecamy w szczególności wspólnotom mieszkaniowym, które są niezadowolone ze stanu budynku w którym mieszkają ich członkowie.
Kilkaset złotych wydane na badanie termowizyjne szybko zwróci się nie tylko w postaci niższych rachunków za ogrzewanie, ale też niższych kosztach zakupu domu. Dzięki termografii nie dasz się też oszukać deweloperowi, sprzedawcy używanego domu czy firmie wykonującej remont.
Jak to wygląda w praktyce?
Bezpieczne kupno używanego domu
Pan Krzysztof zapłacił za dom prawie 50 000 złotych mniej niż wynosiła cena wywoławcza. Dlaczego, skoro na pierwszy rzut oka (patrz zdjęcie poniżej) wyglądał on dobrze?

Spójrzmy jednak na wyniki badania termowizyjnego:

Zaznaczenie pokazuje miejsce, gdzie izolacja, która znajdowała się w wewnętrznej części muru (w narożniku), uległa zniszczeniu i ciepło łatwo uciekało w tym miejscu. A to nie jedyny problem, bo przemarzanie w tym miejscu muru powoduje powstanie pleśni wewnątrz budynku. Tuż przed sprzedażą łatwo ją ukryć pod warstwą farby czy gipsu, ale po pewnym czasie na pewno wyjdzie ona na wierzch.
Bezpieczny zakup nowego domu
Zupełnie nowy dom odbierany od dewelopera, również może zaskoczyć przyszłego właściciela. Ta piękna rezydencja została wyceniona na 1 950 000 złotych.

Co zobaczył niedoszły właściciel na zdjęciu termowizyjnym? Po pierwsze, dach budynku nie został należycie docieplony. Pod drugie, kiepskiej jakości okna zostały dodatkowo źle osadzone. Z tego powodu koszty ogrzewania takiego budynku będą prawdopodobnie o 30-50 proc. wyższe, niż mogły by być. W tej sytuacji nawet znaczny upust ze strony dewelopera, nie zachęcił Klienta do zakupu takiego domu.

Widać więc, że wykonanie odpowiedniego badania termograficznego i analizy pozwala na spore oszczędności.
Dlatego proponujemy pakiety:
termo-expressPakiet
termo-optimumPakiet
termo-maxPakiet
indywidualny






Podane ceny są cenami netto. Termin realizacji podany w dniach roboczych.
Więcej informacji w cenniku badań termowizyjnych ▸
Kończysz budować dom? – sprawdź naszą ofertę certyfikatów energetycznych z gwarancją!
Chciałbyś wyremontować swój dom, korzystając z premii termomodernizacyjnej lub remontowej – sprawdź naszą ofertę audytów energetycznych.