CertEnergia

Zalety badań termowizyjnych

2012-02-22

Badania termowizyjne stają się coraz bardziej popularną metodą badawczą, która ułatwia nam życie, pomagając oszczędzić czas i pieniądze.

Główną zaletą termowizji jest możliwość wskazania miejsc utraty ciepła w budynku. Za pomocą kamery termowizyjnej szybko, dokładnie i bezinwazyjnie otrzymujemy wynik pomiaru. Może ona objąć swoim zasięgiem nawet cały budynek. Dzięki temu określimy wady w jego konstrukcji, przez które ulatnia się ciepło i unikniemy dużych kosztów związanych z ogrzewaniem. Badania termowizyjne są metodą naukową, całkowicie pewną i bezpieczną.

Podczas zakupu nieruchomości przeprowadzenie badań termowizyjnych może zmniejszyć nasze wydatki. Pomiar rozkładu temperatur pozwoli na zlokalizowanie miejsc utraty ciepła, a także wskaże w budynku zawilgocenia. Ocena kosztów ogrzewania wadliwie ocieplonego budynku pozwoli nam korzystnie negocjować cenę ze sprzedawcą lub wstrzymać się z decyzją o zakupie.

Za pomocą badań termowizyjnych możemy ocenić stan ocieplenia naszego domu. Odpowiednio przeprowadzony pomiar wskaże miejsca, które możemy dodatkowo ocieplić. Nie będzie konieczności wykonywania kosztownych prac remontowych na obszarze całego budynku, gdyż może się okazać, że nie wszystkie miejsca wymagają dodatkowych działań. Termowizja pozwoli na ocenę stanu przepuszczalności cieplnej okien i drzwi naszego domu. Pozostanie nam tylko ich odpowiednie uszczelnienie i straty energii zmniejszą się. Również po wykonaniu prac, mających na celu ocieplenie budynku, badania termowizyjne mogą wskazać nam, czy rozwiązaliśmy problem i czy prawidłowo wykonaliśmy prace budowlane.

Diagnostyka termiczna i podjęcie odpowiednich działań ocieplających budynek mieszkalny niesie za sobą długoterminowe korzyści, związane ze zmniejszeniem kosztów ogrzewania. Odszukanie w budynku obszarów zawilgoconych ma znaczenie dla naszego zdrowia. Nadmierna wilgoć może powodować choroby układu oddechowego, jest szczególnie niebezpieczna dla alergików.

Badania termowizyjne są sposobem na oszczędne i ekologiczne gospodarowanie energią. W perspektywie długoterminowej są nieocenionym narzędziem do pomniejszania kosztów związanych z ogrzewaniem, a także wpływają na polepszenie komfortu naszego życia.


zaufali nam:

Klienci Certenergi: Termowizja Certyfikaty Energetyczne