Certyfikat energetyczny

Czym jest certyfikat energetyczny?

Certyfikat energetyczny (świadectwo energetyczne) to dokument wymagany przez prawo. Pokazuje ile energii trzeba zużyć do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia czy dostarczenia ciepłej wody użytkowej.

Dodatkowo pokazuje zapotrzebowanie na tzw. energię pierwotną, czyli zawartą w pierwotnych nośnikach energii takich jak węgiel, ropa, itd., z której tylko część jest de facto wykorzystywana do ogrzewania (reszta to straty – w przypadku ogrzewania prądem elektrycznym mogą wynosić nawet 63%).

Dokument ten jest wymagany dla każdego nowego budynku. Bez świadectwa energetycznego nie otrzymamy pozwolenia na użytkowanie.

Szybko, rzetelnie i z gwarancją

Wykonujemy certyfikat energetyczny z gwarancją! Jeśli w przygotowanym przez nas certyfikacie znajdzie się cokolwiek, co wymagałoby poprawienia gwarantujemy szybkie i bezpłatne wprowadzenie zmian.

Dzięki temu, masz pewność, że oczekiwanie na poprawki w certyfikacie nie opóźnią oficjalnego zakończenia przez Ciebie budowy i uzyskania pozwolenia na użytkowanie nowo wybudowanego domu.

A teraz pewnie zastanawiasz się: ile u nas może kosztować certyfikat energetyczny ?
Na to pytanie odpowiadamy w naszym cenniku certyfikatów energetycznych.

Certyfikat energetyczny to nie wszystko!

Chcesz mieć pełny obraz jakości nieruchomości?
Wykonaj badanie termowizyjne!

Certyfikat energetyczny to dokument wymagany przez prawo, obliczony – zgodnie z wymogami ustawodawcy – w oparciu o wartości uśrednione. Wskaźnik ten zależy głównie od źródła ogrzewania i technologii budowy domu, a nie od jakości wykonania (szczególnie termoizolacji) budynku. Nie pokazuje ile tak naprawdę energii zużyjemy do ogrzania domu.

Znacznie więcej o jakości budynku można się dowiedzieć wykonując badania termowizyjne, które można porównać do prześwietlenia budynku promieniami rentgena. Badania te ukazują wszelkie niedociągnięcia i miejsca, którymi ucieka ciepło. Dlatego równolegle ze świadectwem energetycznym warto zamówić badanie termowizyjne.

 
Ile to kosztuje? W pakietach nie tak wiele. Zobacz cennik badań termowizyjnych.
 
Czytaj więcej o zaletach badania termowizyjnego z punktu widzenia:
– klientów indywidualnych
– przedsiębiorców (małych i średnich firm)

 
 
Skontaktuj sięPowrót

 • Kontakt

  32 707 32 10
  883 009 204
  Pn - Pt: 8-17
  Sb: 10-15
  Więcej ▸
 • zaufali nam:

  Klienci Certenergi: Termowizja Certyfikaty Energetyczne